RĘKODZIEŁO
Z POLSKI

Pracownia eMTe

Pracownia eMTe

Pracownia eMTe założona została w 2019 r. przez pasjonatkę ceramiki i tkactwa. Jej nazwa wywodzi się od początkowych liter imienia i nazwiska właścicielki Małgorzaty Tazbir, tworzących inicjał M.T. Inicjał zapisany został fonetycznie, każdy przeczyta go jako eM i Te, ważna jest przy tym wielkość zapisanych znaków.

Założycielka pracowni swoją pasję realizuje na dwóch różnych polach z których nie umie wybrać czy zrezygnować. Jedno związane jest z modelowaniem w glinie, drugie z przeplotem nici. Oba jednak związane z naturą, bo do tkania używa wełny owczej własnoręcznie farbowanej, a do ceramiki – gliny wydobytej z ziemi.

Praca z tymi mediami zapewnia jej spokój, skupienie, kreatywną kontemplację.

Prace realizowane w pracowni powstają na podstawie własnych projektów jej właścicielki, które często zostają modyfikowane podczas procesu tworzenia. Coś dodać, coś zmienić – to twórcze myślenie na każdym etapie produkcji. Najważniejsze jest zadowolenie z końcowego efektu. Dzięki takiemu podejściu powstają prace niepowtarzalne, w liczbie 1 sztuki, bo tworzenie czegoś nowego sprawia M.T. największą satysfakcję. Nie ma zadowolenia z powielania. Radość sprawia jej obserwowanie jak powstaje nowa, jeszcze nieznana forma. Ważnym elementem w procesie tworzenia jest także duża dokładność, co przekłada się na wielo-, wielogodzinne dopieszczanie projektu.

Ceramika, to obiekty przestrzenne (quasi-użytkowe) pełniące rolę bardziej dekoracyjną, niż naczyniową. Przy projektowaniu każdej formy ważniejsza jest oryginalność – nie funkcjonalność. Mają cieszyć oko odbiorcy, zaspakajać jego wysublimowane gusta i stwarzać wyjątkową atmosferę we wnętrzu. Dodatkowym atutem obiektów jest ich ręczne formowanie w glinie z dbałością o każdy detal i z sercem włożonym podczas tworzenia. Obiekty są więc niepowtarzalne, unikatowe i posiadają duszę.

 

Założycielka Pracowni ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych, a wiedzę w zakresie tkactwa i ceramiki zdobywała na licznych kursach i warsztatach, m.in.: 

  • na kursie „Tkanina Artystyczna”, 
  • międzynarodowym kursie "Eksperymentalna Tkanina Artystyczna", 
  • warsztatach "Wypalanie Japońskiej Ceramiki Raku", 
  • warsztatach porcelany, 
  • kursach i warsztatach ceramicznych. 

 

 

Pracownia „eMTe” nie jest płatnikiem VAT. 

 

 

Życzę Państwu udanych zakupów i zadowolenia z wyborów. 

Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, żeby współpraca przebiegała w jak najlepszej atmosferze i na wysokim poziomie.

 

 

 

 

Pokaż na stronie:

Zapisz się aby otrzymać informacje o promocjach oraz nowościach.

Co kupić dziewczynie na walentynki 2022 - 10 inspiracji handmade Co kupić dziewczynie na walentynki 2022 - 10 inspiracji handmade
  • Używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych, marketingowych (remarketing) oraz zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Szczegóły znajdziesz w regulaminie serwisu.
  • Zamknij
^