RĘKODZIEŁO
Z POLSKI

Chrzest i komunia.

Pomysłem na robienie świec ekologicznych z wosku pszczelego do chrztu były narodziny mojego dziecka. Bardzo chciałam, żeby na chrzinach nie była banalna świeca parafinowa - pochodna ropy naftowej, a świeca z prawdziwego wosku pszczelego. W tedy to była moja pierwsza świeca woskowa zrobiona własnoręcznie. Goście byli zachwyceni. Pomyślałam, to dla czego inne dzieci tego nie mogą mieć. Chrzest jest jednym najważniejszym dniem w życiu człowieka, od tysięcy lat świece woskowe były używane w świątyniach jako źródło ofiary, światła" bez skazy". Niech ten dzień będzie wyjątkowy i pozostanie w pamięci na długie lata.

Trochę informacji:

 

Czym się różni świeca z plastra ( węza) od świecy lanej z wosku pszczelego. Niestety, produkcja świec lanych, czyli pełnych,przez pszczelarzy nie zawsze jest prawdziwa, jeżeli chodzi o czysty wosk. Do świec lanych topi się wosk najgorszy jakości, czasami z motylicą ( choroba), w tedy wosk nie pachnie a " śmierdzi ", dodaniem parafiny - pochodna ropy naftowej, innych substancji. Jeżeli chodzi o węzę, " Pszczółkę nie oszukasz", nie będzie odkładała miodu do sztucznych substancji. Dla tego węzą jest z najlepszego gatunku wosku. Jeżeli chodzi o spalanie, oczywiście, spala się ona szybciej niż świeca lana, ale wystarczy do spalania na chrzest i komuniję i jeszcze pozostanie. Jeżeli wybieramy ekologiję, to musimy o tym wiedzieć.

Pokaż na stronie:

Zapisz się aby otrzymać informacje o promocjach oraz nowościach.

Jak dodać uroku naszym wnętrzom Jak dodać uroku naszym wnętrzom
  • Używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych, marketingowych (remarketing) oraz zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Szczegóły znajdziesz w regulaminie serwisu.
  • Zamknij