RĘKODZIEŁO
Z POLSKI

Blog Mała Fabryczka

KARiTEe – aromatyczne świece, które pokochasz od pierwszego zapachu

19.11.2018

W czym tkwi sekret nieuchwytnie zachwycającej woni? Tak intensywnej, a zarazem przyjemnej – która otula człowieka, sprawia, że zmysł węchowy szaleje i diametralnie poprawia się nastrój? Można powiedzieć, że w tym, w jaki sposób ten zapach jest wydobywany, następnie utrwalany. KARiTEe postanowiło zamykać aromatyczne kompozycje w wosku sojowym. Poznaj ich niezwykłe produkty – świece zapachowe, woski, olejki i wiele innych.”...

Czytaj więcej »

Nawia - Magia srebrnej biżuterii

12.06.2018

Czytaliście Alchemika? Są ludzie, którzy muszą przejść pół świata, żeby dowiedzieć się, że skarb leżał zawsze tuż pod ich nosem. Podobnie było ze mną. Od małego lubiłam majsterkować, piłować, przykręcać, walić młotkiem. I wiecie co słyszałam? „To nie dla dziewczynek”...

Czytaj więcej »

ChileArt - niezwykłe połączenie srebra i minerałów

23.12.2017

„Miłość jest jak narkotyk…” pisał Paulo Coelho w jednej ze swoich książek. Ja z całą stanowczością mogę powiedzieć, że praca nad biżuterią jest jak narkotyk :) Jeśli raz się tego spróbuje, to z każdym dniem chce się więcej i więcej… Jeśli sytuacja życiowa zmusi cię do zaprzestania pracy nad biżuterią, to i tak pewnego dnia do niej powrócisz…

Czytaj więcej »

VAIRATKA - Scrapbooking z radością i sercem

05.11.2017

Od kiedy pamiętam – zawsze coś tworzyłam…Tak zaczyna chyba większość moich zdolnych koleżanek ;) ale coś w tym jest… Niespokojne ręce, głowa pełna pomysłów, ciągła chęć stworzenia czegoś własnego… Tak było też ze mną.

Czytaj więcej »

Skórzane torebki CzajkaCzajka — solidne rzemiosło, fantazyjne projekty

06.10.2017

CzajkaCzajka to marka, która powstała w małej pracowni krawieckiej na Podkarpaciu prawie 8 lat temu. Dla twórczyni marki — Elżbiety Czajki — wybór zawodu kaletnika nie był całkowicie przypadkowy. Rzemiosła nauczyła się w pracowni krawieckiej swojej mamy, natomiast wiedzę na temat projektowania i wzornictwa przemysłowego zdobyła na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie galanterię skórzaną sygnowaną znakiem czajki można znaleźć na każdym kontynencie, a grono miłośników nieszablonowych toreb, teczek, plecaków i innych wyrobów skórzanych nieustannie rośnie.

Czytaj więcej »

WYPLATANKI- Jak gazety zamieniają się w wyjątkowe przedmioty

04.09.2017

Zamiłowanie do rękodzieła towarzyszyło mi od dzieciństwa – zawsze lubiłam kleić, łączyć, majsterkować, tworzyć coś z niczego. I tak narodziła się moja największa pasja – wyplatanie z gazet, którym zajmuję się już kilka lat. W międzyczasie poznałam też technikę koronki frywolitkowej, którą pokochałam od pierwszego wejrzenia - za jej lekkość, finezyjność i misterną elegancję.

Czytaj więcej »

Malarstwo i robótki ręczne DaniGold

04.08.2017

„Sztuka znajduje się o jeden krok od tego, co oczywiste, w kierunku tego, co nieznane".

Czytaj więcej »

Hypnotic - Jak powstaje hipnotyzująca ceramika artystyczna

21.07.2017

Nazywam się Anna Pikos a "Hypnotic" to nic innego jak określenie stanu mojego umysłu kiedy jestem w transie tworzenia. Choć są tacy, którzy słusznie zauważają, że wzorzystość i kolorystyka wielu moich prac również potrafią wprowadzić w hipnozę. :)

Ale jak to się właściwie zaczęło?

Czytaj więcej »

Historia AnimaBiżu – projektantki biżuterii wire wrapping

15.06.2017

Prawdziwa pasja kryje się w każdym z nas. Im szybciej ją odnajdziemy tym lepiej.  Istnieje przy tym duże ryzyko uzależnienia, ale na ogół nie jest ono szkodliwe :-).

W moim przypadku największy rozkwit zamiłowania do rękodzieła przypadł na najmniej oczekiwany i odpowiedni moment w życiu, mianowicie wówczas, gdy w domu była już trójka dzieci, w tym najmłodsze bardzo malutkie.

Czytaj więcej »

Zapisz się aby otrzymać informacje o promocjach oraz nowościach.

5 sposobów na Walentynki dla par, które pokochacie 5 sposobów na Walentynki dla par, które pokochacie
  • Używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych, marketingowych (remarketing) oraz zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Szczegóły znajdziesz w regulaminie serwisu.
  • Zamknij
^