RĘKODZIEŁO
Z POLSKI

Gdzie sprzedawać rękodzieło w internecie

07.08.2018

Ręczne tworzenie biżuterii to wspaniały sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Jest dość proste, kiedy już poznasz prawidła rządzące tą sztuką, i daje ogromną satysfakcję. Wystarczy tylko kupić materiały i kilka podstawowych narzędzi, aby móc eksperymentować, bawić się kolorami i wzorami. Problem pojawia się w momencie, w którym pragniesz mieć ze swojej pasji nieco więcej niż tylko radość. Gdzie sprzedawać w internecie rękodzieło? Oto trzy pomysły.

Portale społecznościowe

Na pytanie o to, gdzie sprzedawać rękodzieło, jest kilka prostych odpowiedzi. Pierwszą z nich jest możliwość skorzystania z portali społecznościowych. Zacząć możesz od zaprezentowania swoich dzieł na własnej tablicy. Z pewnością przynajmniej kilkoro z Twoich znajomych okaże zainteresowanie i podziw dla Twojej kreatywności oraz zdolności manualnych. Być może ktoś przypomni sobie nagle, że powinien kupić prezent dla mamy lub narzeczonej? W ten sposób Twoje prace mogą zyskać rozgłos. Ale, nie ma co ukrywać, ta droga może być długa i mało satysfakcjonująca.
Warto więc dołączyć do grup sprzedażowych, początkowo lokalnych, w których zainteresowany zakupem może odebrać produkt osobiście. W późniejszym okresie dobrze jest dołączyć do społeczności o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Dzięki temu grono Twoich potencjalnych klientów znacznie się rozszerzy.

Ręcznie robione maskotki

Kolejny sposób na sprzedanie swoich wyrobów to nawiązanie współpracy ze sklepem internetowym z rękodziełem. Dlaczego jest lepszy od zamieszczania ogłoszeń na portalu społecznościowym? Przede wszystkim - wygląda bardzo profesjonalnie. Sklepy dbają o to, aby producenci sprzedawali za ich pośrednictwem tylko produkty wysokiej jakości, pięknie sfotografowane i opisane. Ty nie musisz się martwić i pozycjonowanie w wyszukiwarce własnej strony internetowej, reklamę i formalności. Jednym słowem - Ty tworzysz, a sklep zajmuje się resztą.
Ta opcja ma jeszcze jedną zaletę. Możesz dołączyć do wyjątkowej społeczności artystów zajmujących się rękodziełem, wymieniać się doświadczeniami, szukać inspiracji i uczyć na błędach innych. To prawdziwa skarbnica wiedzy, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

Sztuka garncarska

Portale aukcyjne

Gdzie jeszcze możesz sprzedać swoją biżuterię? Na przykład na popularnych portalach aukcyjnych. Tutaj jednak może pojawić się pewien problem. Otóż klienci szukający rękodzieła znacznie częściej zaglądają na strony poświęcone właśnie tej dziedzinie niż na serwisy, w których kupuje się zapasowe opony do samochodu czy elementy wyposażenia domu. Miejsca takie są więc niezłe, ale raczej jako uzupełnienie dla poprzednio wymienionych działań. Zapewne też jako artysta będziesz pragnął być kojarzony z elegancką, wyjątkową stroną internetową, a nie masową produkcją i towarami dostępnymi “zawsze i wszędzie”.

Gdzie sprzedawać biżuterię ręcznie robioną? Internet daje Ci prawie nieograniczone możliwości znalezienia klientów dla Twoich prac. Źródło sukcesu leży jednak w Twoich rękach - i to w dosłownym znaczeniu.


Jeszcze nikt nie dodał komentarza do tego artykułu.

Zapisz się aby otrzymać informacje o promocjach oraz nowościach.

Co powinno znaleźć się w koszyczku ze święconką Co powinno znaleźć się w koszyczku ze święconką
  • Używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych, marketingowych (remarketing) oraz zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Szczegóły znajdziesz w regulaminie serwisu.
  • Zamknij
^